Valentino diena: kas tai?

Šv. Valentino diena, dar žinoma kaip meilės ar įsimylėjėlių diena, kiekvienais metais yra švenčiama vasario 14-tąją dieną. Šios šventės metu kiekvienas stengiasi parodyti išskirtinį dėmesį savo mylimiesiems.

Kadangi tai pasaulinė šventė, kiekviena valstybė turi savas tradicijas, tačiau labiausiai galima pasimokyti iš anglų, kurie vieni pirmųjų pradėjo puoselėti šią idėją. Prisipažinimai meilėje, visų mylimųjų (ir netgi augintinių) sveikinimas, kruopščiai apgalvoti atvirukai – tai tik dalis to, kam pasiryžęs dažnas Anglijos gyventojas.



Valentino dienos kilmė

Šv. Valentino dienos istorija prasidėjo dar Romos imperijos laikais – teigiama, jog tuomet šią dieną buvo pagerbiama Junona, vestuvių, dailiosios lyties atstovių, vaisingumo ir motinystės deivė. Tačiau jaunimas kur kas labiau laukdavo sekančios dienos, kuomet prasidėdavo garsioji Luperkalijos šventė. Dar iš vakaro jie turėdavo galimybę iš ąsotėlio išsitraukti vardą žmogaus, su kuriuo vienai dienai tapdavo pora. Kadangi tais laikais vaikinai ir merginos neturėdavo daug progų pabūti kartu, ši šventė neretai pasibaigdavo įsimylėjimu ir netgi vedybomis.

Valentino diena Lietuvoje


Šią romantiškąją meilės šventę pradėjome švęsti pakankamai neseniai – tik po to, kai 1990 metais atgavome Nepriklausomybę. Galbūt būtent dėl to mūsų šalyje nėra susiformavusios aiškios tradicijos. Visgi, visi, pradedant moksleiviais ir baigiant suaugusiaisiais, šią dieną negaili gėlių, gražių žodžių ir šios šventės simboliu laikomų širdelių, todėl romantiška atmosfera tikrai yra jaučiama. Istorikai mano, kad panašią šventę esame turėję ir anksčiau, kuomet gegužės 13 dieną minėdavome meilės deivės Mildos dieną.

Made on
Tilda